W zeszłym roku właściciele praw autorskich przesłali do Microsoftu żądania usunięcia około ćwierć miliarda adresów URL z indeksu wyszukiwarki bing.com. Wśród zgłaszających, co ciekawe, był sam Microsoft.

W pierwszej połowie roku Bing otrzymał 16,2 mln powiadomień z prośbą o usunięcie ponad 121 mln linków. Prawie wszystkie te prośby zostały uwzględnione. W drugiej połowie liczba powiadomień wzrosła do 19,1 mln, a odnotowane adresy URL wzrosły do 127 mln. Ponownie, ponad 99 procent wszystkich zgłoszonych linków zostało usuniętych.

W najnowszym raporcie na temat przejrzystości Microsoft podkreśla, że jako właściciel praw autorskich szanuje prawa autorskie. Dodaje jednak, że ma również na uwadze wolność wypowiedzi użytkowników.

Łączna ilość naruszających linków w Bing (248 milionów) wydaje się być duża, ale wystarczy zestawić to z liczbą usunięć nielegalnych treści w wyszukiwarce Google – ponad 1 miliard – aby stwierdzić, ze to ta druga jest nadal liderem jeśli chodzi o skalę naruszeń praw autorskich. (mst)

Źródło: https://torrentfreak.com/bing-deleted-quarter-billion-pirate-research-results-last-year-180511/

Pozostałe newsy