Według szacunków SW Intelligence 10 proc. (czyli blisko 50 tys.) wszystkich płatnych kont Netflix w Polsce może pochodzić z nielegalnych źródeł.

W Polsce zarejestrowanych jest od 500 do 600 tysięcy kont Netflixa. Co dziesiąte może być założone przez systemy automatyczne w celu uniknięcia opłat po okresie testowym. Przeliczając liczbę tych kont według średniego abonamentu na poziomie 43 zł, otrzymujemy ponad 2 miliony złotych, które co miesiąc nie wpływają do serwisu.

Jak szacują analitycy SW Research, wzrost skali zjawiska zaobserwowano od końca 2017 roku. Jeszcze jesienią zeszłego roku liczby te były znikome. Prawdziwy skok rozpoczął się od stycznia 2018 r., by w marcu br. osiągnąć poziom 10 proc. W raporcie możemy przeczytać, że proceder opiera się na pozyskiwaniu kolejnych, miesięcznych okresów próbnych i bazuje na obecnej od niedawna w Polsce karcie płatniczej jednej z marek.

W podobny sposób, choć w mniejszej skali, pozyskiwany jest także nielegalnie dostęp do innych serwisów streamingowych i sVoD – Deezera, HBO Go, Showmaxa, Tidala i Spotify. (mst)

Źródło: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/netflix-pirackie-konta-zalozone-przez-polskich-uzytkownikow

Pozostałe newsy