Od końca marca br. internetowy serwis HBO Go jest w Polsce dostępny dla wszystkich użytkowników i do korzystania z niego nie jest obecnie wymagana, tak jak wcześniej, umowa z operatorem telekomunikacyjnym lub kablowym. Miesięczna subskrypcja HBO Go bez umowy z zewnętrznym operatorem kosztuje 29,90 zł miesięcznie. Serwis proponuje jednak użytkownikom miesięczny okres próbny nie wymagający żadnych opłat z wyjątkiem zdeponowania na koncie kwoty 1 zł oddawanej użytkownikowi po zakończeniu darmowej promocji.

W nowym regulaminie, w punkcie 2.5 zaznaczono, że Użytkownik ma prawo do skorzystania z jednego okresu próbnego w okresie kolejnych 12 miesięcy. W przypadku podejrzenia nadużycia okresu próbnego HBO może zastosować natychmiastowe środki w celu uniemożliwienia dalszego nadużycia, włączając w to wypowiedzenie umowy. Z kolei w punkcie 12.4 operator usługi potwierdza, że rozwiązanie umowy ze skutkiem natychmiastowym może nastąpić m.in. w wypadku nadużycia okresu próbnego czy też próby wykorzystania okresu próbnego więcej niż raz w ciągu 12 miesięcy.
Nowe zapisy w regulaminie są spowodowane chęcią ograniczenia przez HBO coraz częstszego procederu kupowania przez użytkowników praw do korzystania z darmowego okresu próbnego.

Jak podaje firma SW Research popularny wśród internautów staje się proceder zakładania wielu darmowych próbnych kont, m.in. z użyciem wirtualnych kart płatniczych. Dane dostępowe do tych kont są następnie oferowane odpłatnie po cenach o wiele niższych niż miesięczna subskrypcja w konkretnym serwisie VoD. Dzięki temu użytkownik przez wiele miesięcy może za darmo korzystać z konkretnej platformy nie płacąc za to jej operatorowi. (mst)

Źródło: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/hbo-go-zmienia-regulamin-okresu-probnego-dlaczego

Pozostałe newsy