Na Łotwie w ostatnim roku spadła liczba gospodarstw domowych korzystających z płatnego dostępu do nielegalnie udostępnianej telewizji. Jest to spadek rzędu 19,5%. W roku 2017 było to 187 tysięcy gospodarstw, w ubiegłym roku już jedynie 150 tysięcy.

Dla państwa piractwo telewizyjne wyrządziło szkody równe 6,2 mln euro w roku 2017, w roku 2018 kwota ta spadła o 3,7 mln euro. W porównaniu z rokiem 2015 szkody finansowe spadły o 5,8 mln euro.

Spadek piractwa wynika m.in. z większej świadomości jak działa ten obszar przestępczości, dzięki czemu policja państwowa może efektywniej zapobiegać łamaniu prawa.

W dzisiejszych czasach piractwo internetowe jest jednym z największych globalnych problemów. W bieżącym roku w łotewskim mieście Jurmała odbędzie się kolejna międzynarodowa konferencja i wystawa telekomunikacyjna Telco Trends 2019. Na konferencji odbędzie się m.in. panel dyskusyjny na którym europejscy eksperci i liderzy branży telewizyjnej będą szukali odpowiedzi na pytanie jak skutecznie likwidować łamiące prawa autorskie treści z sieci. (kc)

 

Źródło: https://satkurier.pl/news/180214/spadek-piractwa-na-lotwie.html

Pozostałe newsy