Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Federację Ochrony Treści Audiowizualnych i Multimedialnych (FAPAV) we Włoszech jest 4,6 mln widzów nielegalnych usług pay-tv, oraz 2 mln abonentów pirackich usług płatnej telewizji. FAPAV twierdzi, że większość Włochów korzystających z tego typu nielegalnych źródeł nie jest świadomych tego, że korzystają z usług zarządzanych przez mafię.

Według danych Ipsos jedynie 55% piratów zdaje sobie sprawę z możliwych konsekwencji jakie niesie za sobą udostępnianie nielegalnych treści. W przypadku młodzieży poniżej 15 roku życia, jest to jedynie 49%. Szacuje się, że zysk z pirackich telewizji może sięgać nawet 200 mln euro rocznie co jest niemałą pokusą dla mafii, zwłaszcza, że wyroki za piractwo internetowe we Włoszech są niskie w porównaniu do wyroków za handel narkotykami czy wyłudzenia.

We Włoszech problem piractwa jest bardzo duży, przykładowo podczas meczów Serie A trafia do Włoch nawet 1700 strumieni z transmisją meczu. Streamy zwykle pochodzą z takich krajów jak Seszele, Rosja czy Ukraina. Europejskim liderem w przesyłaniu pirackich streamów do Włoch jest Holandia, która przesyła treści głównie dzięki nielegalnemu serwerowi Worldstream, który kilkukrotnie już Włochy próbowały zablokować, jednak ich prośby zostały odrzucone. (kc)

 

Źródło: https://satkurier.pl/news/179474/4-6-mln-pirackich-widzow-platnej-tv-we-wloszech.html

Pozostałe newsy