Część inwestorów sprzedała swoje akcje 11 bit studios po doniesieniach o wpadce Amazona. Okazuje się, że w jednym z największych na świecie sklepów internetowych w miniony weekend sprzedawano piracką wersję Frostpunka. Najnowszą grę 11 bit studios wystawiono na Amazonie za 3 dolary. Dla porównania warto dodać, że obecnie w ramach Prime day gra jest sprzedawana w cenie promocyjnej 29,83 USD.

Dzięki szybkiej reakcji użytkowników oferta jest już nieaktywna, a liczba sprzedanych nielegalnie kopii gry była niska. Według użytkowników piracka wersja była pozbawiona zabezpieczeń, poza tym sprawiała problemy przy odinstalowaniu.

Na Amazonie często pojawiają się pirackie wersje gier. Serwis w ogóle nie weryfikuje osób, które rejestrują się w serwisie i oferują rozmaite kody czy pirackie wersje gier. Serwis zasłania się tym, że zapewnia jedynie miejsce, w którym każdy może wystawić swoją ofertę i to wystawca odpowiada za przedmiot. Dla twórców oznacza to jednak straty, ponieważ nie są oni w stanie monitorować wszystkich sklepów i serwisów aukcyjnych. (mst)

Źródło: https://wiadomosci.stockwatch.pl/kurs-akcji-11-bit-studios-odrabia-straty-po-wpadce-amazona-z-piracka-wersja-frostpunka,akcje,220489

Pozostałe newsy