Mężczyzna z rosyjskiego miasta Lermontow, przez prawie dwa lata był zaangażowany w modyfikację i handel dekoderami z nielegalnym dostępem do płatnych kanałów telewizji Trikolor TV. Pirata udało się złapać w 2016 roku, dzięki kontrolowanemu zakupowi dekodera z nielegalną usługą. Zakupu dokonali pracownicy rosyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Stawropolu. Koszt dekodera wyniósł 2000 rubli (ok.110 zł).
W grudniu 2018 roku sąd miejski w Stawropolu uznał mężczyznę za winnego popełnienia kilku przestępstw, takich jak nieuprawniony dostęp do informacji chronionych komputerowo, przygotowanie i usiłowanie popełnienia przestępstwa, tworzenia, używania i dystrybucji złośliwego oprogramowania. Oskarżony potwierdził swoją winę. Kara, jaką otrzymał to rok i sześć miesięcy przymusowej pracy, z 10 procentami jego wynagrodzenia co miesiąc wypłacanymi państwu oraz kara pieniężna w wysokości 105 192 rubli (ok.5700 zł) zapłacona Trikolor TV.
Skazany mężczyzna, aby załagodzić wyrok, odwoływał się. Jednak w lutym 2019 roku sąd okręgowy podtrzymał decyzję sądu pierwszej instancji. Jedyną zmianą, jaką wprowadził, było skrócenie o rok pracy przymusowej. (kc)

Źródło: https://satkurier.pl/news/180119/1-5-roku-przymusowej-pracy-za-piractwo.html