Serwis Showmax, będący częścią imperium Naspers, pojawił się w Polsce w lutym 2017 roku, Od tego czasu udało mu się zrealizować kilka własnych produkcji (Czerwony punkt, Rojst, Ucho Prezesa i inne) we współpracy z polskimi twórcami takimi jak Patryk Vega czy Wojtek Smarzowski. Jednak od lutego 2019 roku nie będzie już dostępny.

W oświadczeniu wydanym przez Magdalenę Marzec, communications managera Showmax w Polsce, czytamy:

 31 stycznia 2019 Showmax wycofuje się z Polski, a usługa nie będzie już dostępna.

 Jest to następstwem strategicznej decyzji właściciela Showmax – Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup (MCG), do której włączony został Showmax.

 Naspers wprowadzi MCG na giełdę w Johannesburgu i przestanie być jej właścicielem. Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa. Showmax Africa będzie nadal działać jako część MultiChoice Group, a zmiany nie dotyczą pozostałych inwestycji Naspersa w Polsce.

  Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim partnerom, klientom i zespołowi Showmax, którzy wspierali firmę od momentu powstania prawie dwa lata temu i przykro nam, że ta historia się już kończy. (kc)

 

Źródło:https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018/12/12/koniec-showmax-polska-zamkniete/