Największa polska strona z torrentami i jednocześnie jedna z największych pirackich stron na świecie – torrenty.org – poinformowała nieoficjalną drogą o całkowitym zaprzestaniu działalności.
O problemach torrenty.org donosiły serwisy informacyjne już od kwietnia, wówczas przeniosła ona hosting do ukraińskiego operatora i po kilkudniowej przerwie wznowiła działalność. Jednak na początku czerwca 2016 roku ponownie zniknęła. Po wpisaniu adresu www.torrenty.org przeglądarka wyświetla biały ekran z błędem. Nie działa też tracker, który był używany przez stronę do rozpowszechniania torrentów. Serwisy informacyjne ponownie donosiły o przerwie w działaniu, nie były znane jednak konkrety dotyczące powodów zniknięcia strony. Dopiero pod koniec czerwca, za pośrednictwem nieoficjalnego profil na facebooku, operator strony torrenty.org według informacji osoby prowadzącej profil potwierdził, iż strona została zamknięta na zawsze.
Torrenty.org działała od 2005 roku, rozpowszechniając w sieci utwory prawnoautorskie – gry, programy, filmy, seriale i muzykę bez licencji. Serwis pobierał opłaty za rejestrację konta. Nieaktywne profile były usuwane, a użytkownicy zmuszani do ponownej rejestracji i ponoszenia opłat. Następnie pobieranie utworów było darmowe.
Strona torrenty.org była regularnie odwiedzana przez ok. 1 milion użytkowników miesięcznie z terenu Polski (dane: Megapanel). Liczba odwiedzin strony przekraczała 3 miliony wejść miesięcznie (dane: Anti-Piracy Protection).

Pozostałe newsy