Podczas profilaktycznych działań prowadzonych przez departament cyberpolicji przy Narodowej Policji Ukrainy, wstrzymano działanie ponad 30 pirackich stron z filmami i wszczęto 19 spraw karnych o naruszanie praw autorskich.
Do sądu trafiła m.in. sprawa mieszkańca miasta Krzywy Róg, który nagrywał w kinie premiery filmowe, po czym sprzedawał je na pirackich portalach internetowych. Za tą praktykę oskarżonemu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze policji złapali również dwie osoby zaangażowane w tworzenie wielu pirackich stron, na których zysk z samych reklam sięgał aż dwóch tysięcy dolarów miesięcznie.
W obwodzie lwowskim zatrzymano właściciela 13 portali, który zarabiał na rozwijaniu ich oraz na zamieszczaniu na nim płatnych reklam.
W obwodach donieckim, czerniowieckim i mikołajowskim, cyberpolicja udokumentowała działalność osób, które instalowały i ustawiały sprzęt do nielegalnej retransmisji kanałów telewizyjnych. Wśród kanałów znalazły się również te zakazane na Ukrainie przez regulatora medialnego. (kc)
Źródło: https://satkurier.pl/news/180365/ukrainska-cyberpolicja-zamknela-ponad-30-stron.html

Pozostałe newsy